Zapraszam do zapoznania się z moją pracą licencjacką „Ocena jakościowo-heurystyczna polskich serwisów kulinarnych”. Praca powstała pod kierunkiem prof. Ewy Głowackiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Nauk Historycznych, w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii.

Link do pełnej pracy 📚

W pracy przedstawiam historię informacji kulinarnej, sięgającą początków istnienia człowieka, poprzez ewolucję książek kucharskich, programów telewizyjnych aż po współczesne możliwości internetowe. Badania koncentrują się na ocenie wybranych polskich serwisów kulinarnych, takich jak Gotujmy.pl, Kotlet.tv, Kuchnia+ : HD, Mojegotowanie.pl, Polska-gotuje : boby, Portalkucharski.pl, Ugotuj.to, Uwielbiam.pl.

Metodologia badawcza obejmuje stosowanie metody jakościowo-heurystycznej oraz wykorzystanie koncepcji web 2.0, uwzględniając istotne kryteria oceny. Główne obszary analizy to zawartość i funkcjonalność serwisów kulinarnych, z uwzględnieniem licznych cech.

Całość pracy, wraz z wnioskami z przeprowadzonych badań, dostępna jest na portalu Academia.edu. Serdecznie zachęcam do lektury i zgłębienia szczegółów mojej analizy, która może być inspiracją do refleksji nad jakością informacji kulinarnej w polskim Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.